Søk

17. mai-feiringen i Travellers´ Club


Tradisjonen tro ble 17. mai feiret i Traveller Clubs lokaler sammen med medlemmer, ektefeller og venner. Vår trampsjef Alan Billyeald kunne ønske ca. 70 fremmøte velkommen til sjampis, pølser, bløtkake, wienerbrød og kransekake, - en riktig god og tradisjonell festmeny i Cluben. Alan benyttet anledningen til å takke spesielt to av våre medlemmer, Per Steffensen og Knut Gundersen, som var hovedansvarlige for det vellykkede arrangementet.

Tradisjoner er viktig i Cluben og vårt æresmedlem Stian Sundt holdt en av disse i hevd ved å proklamere Kongens skål.

Vi så alle deretter frem til å høre talen for dagen, fremført av Ragnar Kvam. Hans tankevekkende ord kan du i sin helhet lese her.

Gorm Lund holdt et lite innlegg om de to historiske norske flagg som vi har i samlingen. Han takket Christian Heiberg for alltid å passe på at Cluben har nye og ferske flagg og vimpel på balkongen. Arrangementet ble offisielt avrundet med Norges nasjonalsang Ja, vi elsker dette landet.

Vel blåst til alle som var med i planleggingen og gjennomføringen av nok en flott 17. mai-feiringen i Cluben!

Ragnar Kvams´ tale

Bilder

Dagens taler Ragnar Kvam

Æresmedlem Stian Sundt

Knut Gundersen og Per Steffensen sørget for festpyntet sal og servering!

John Mosvold med frue og gjester skapte 17 mai stemning!

#1Public #RagnarKvam #17mai

95 visninger

©Travellers` Club, Oslo, Norway    ts@travellersclub.no      Proudly made by www.hattemannen.no